Havacılar Konuşuyor

Forum Kullanma Kuralları

Forum Kullanım Kuralları

 1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı forumumuz ve forum yönetimimiz (moderatör ve adminler) hiçbir sorumluluk kabul etmez. 
 2. Herhangi bir konu hakkında mesaj yazmadan önce, konuyla ilgili “Arama” fonksiyonu kullanılarak, ilgili ya da benzer diger mesajlar kontrol edilmeli, mümkün olduğunca benzer ifadeler kullanmaktan kaçınılmalıdır.
 3. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çigneyen mesajlar foruma gönderilemez. 
 4. Herhangi bir kişiyi yada bir zümreyi Türk Ceza Kanunu(TCK)’na göre suç sayılan kriterlerle tehtid etme, aşağılama içerikli konu ve mesajlara yer verilmeyecektir.
 5. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
 6. Tehdit edici, küfür ve argo içeren, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak; forum yöneticilerini ve kullanıcılarını küçümser ve ayrıştırıcı davranışlar sergilemek yasaktır. 
 7. Yorum yapma ya da fikir belirtme amacı haricinde salt propaganda içerikli olan, belirli bir parti ve/veya siyasi görüşün promosyonunu yapan yazı ve yorumlar yapmak kesinlikle yasaktır. 
 8. Forum katılımcıları ve içerik üreticileri ile bunların haricinde üzerine yorum yapılan 3. Kişiler hakkında eleştiriler haricinde her türlü taciz ve hakaret edici yazı/ yorum yapmak kesinlikle yasaktır. 
 9. Etik tartışma (Eleştiri) ile hakaret farklı kavramlardır.
  Herhangi bir görüş yada ifade şahsın kendisi için kullanılırsa bu hakaret, şahsın eylemi için kullanılırsa Eleştiri yani Etik tartışma konusudur. Etik tartışma ve eleştiriler için herhangi bir kısıtlama yoktur. Hakareti eden kişi öncelikle forum yöneticileri tarafından uyarılır, sonrasında bloke edilerek forumdan uzaklaştırılır.
 10. Forumda, metnin tümünü büyük harfle yazı yazmak kesinlikle yasaktır.
 11. Forumda, metin içerisinde içerik ile aynı doğrultuda olması koşulu ile Türkçe yazım kuralları da dahilinde en fazla 3 adet ünlem işareti kullanılabilir.
 12. Forumda, kullanıcıların sahip oldukları sitelerin ziyaret edilmesinin istenmesi, sitede satılan veya aracı olunulan bir “ürünün” reklamının yapılması ve bunlar dışındaki tüm ticari kaygı güden mesajlar ve crack, warez, hack appz ve benzeri sitelerin tanıtımı kesinlikle yasaktır.  
 13. Mesajlarda ana konu başlığı ve konu dahilinde öğretici veya örnek gösterici resim ve fotoğraflar dışında herhangi bir görsel kullanılamaz.
 14. Forum yöneticileri (admin ve moderatörler) kurallara uymayan mesajlari silme ve kullanıcıyı bloke etme hakkına sahiptir. 
 15. Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında bloke edilir.
 16. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır. 
 17. Fikir ve Sanat Eserleri, TCK ve Bilişim Suçları kanunlarına aykırı içerik/materyal yayımlamak, link vermek yasaktır, Bahse konu konu ve mesajlar uyarı yapılmaksızın silinecektir.
 18. Foruma üye olan herkes bu şartları kabul etmis sayılır.